Portréty a lidé

Portrétní fotografii vnímám jako nejtěžší a zároveň nejvděčnější disciplínu. Je super lidi fotit a je neuvěřitelně motivační, když fotku někdo ocení.

Fotím na film i digitálně, oboje má své veliké kouzlo a výhody.

horse, analog, color portrait, reading, woman

Postupem času jsem dospěl k názoru, že jediný rozumný způsob, jak fotit lidi, je nechat je »zapomenout«, že se fotí. Občas jsou podmínky příznivé, něco se děje, někdo se s modelem baví a podobně. Když jsme ponecháni s portrétovaným o samotě, tak spoléhám na konverzaci a čas → snažím se člověka odlákat od focení, aby se se mnou spíš bavil, přestal se tvářit uměle a vypadal tak, jak jej znají jeho přátele.

analog, black&white, smile digital, color, portrait, digital, color, conceptual, charcoal

Pokud chcete hezké fotografie na svůj profil, na firemní web, na PFku, životopis a podobně, ale nemáte po ruce ochotného a zručného fotografa, napište. Nejvíce preferuji následující postup:
Po mailu se domluvíme, co a jak si přejete. Podmínky publikace obrázků a případného placení. → Před větším focením zajdem na čaj a ujasníme si zadání. → Domluvíme místo, čas a rekvizity, sejdeme se, nafotíme. → Zhruba do týdne dodám upravené fotografie.

analog, portrait outdoor, portrait, color, digital

“Focení bylo příjemné, mistr fotograf si řekl, kam mám dát ruce, hlavu, jak se tvářit, obvykle mi i řekl proč to (ne)mám udělat. Cítila jsem se přirozeně, v klidu a fotky jsou povedené.”

“Bylo to fajn, ani nevím proč sem se tomu tak dlouho bránila a s výsledkem jsem vážně spokojená :-)”

dataprojector, portrait, color, digital, photo analog, black&white, woman, blonde, park
portrait, color, digital, face, woman, photo color, digital, face, photo
child, analog, black&white, photo black&white, digital, photo
digital, black&hite, portrait, photo digital, color, photo
dog, color, digital, photo photo