Akty

Akty: fotografie, které se snaží pracovat s přirozenou krásou lidského těla. Základní předpoklad dobrého aktu je, že nesmí sklouznout k laciné erotičnosti a musí usilovat o něco vyššího.

nude, color, t-shirt nude, black&white, atelier

Při focení aktů je samotný proces důležitější než výsledek, model se musí za všech okolností cítit příjemně a bezpečně - i za cenu, že některé fotografie zkrátka nevzniknou. Při focení aktů nepodceňuji domluvu předem, přípravu a dopřávám modelkám i sobě spoustu času, aby opadl prvotní stres a vznikla vhodná atmosféra pro spolupráci. Focení aktů a vůbec inscenovaných snímků je spolupráce fotografa s modelem.

nude, outdoor, black&white, digital nude, indoor, black&white, digital

Obvyklý postup, při domlouvání focení:
Modelka se mi ozve a představí svůj nápad. → Po mailu nebo u čaje si ujasníme představy, seznámíme se a dojednáme podrobnosti. → Proběhne první focení, které ukáže, »co mám k dispozici« a modelka pozná, jak focení bude zhruba probíhat. → Nechám si 14 dní až měsíc na vymýšlení nápadů, rekvizit a lokací, v případě focení venku. → Proběhne druhé focení. → Dodám fotky a domluvíme se, které z nich smím publikovat.

nude, color, dataprojector, digital outdoor, nude, stones, back&white, digital

Jsem si vědom citlivosti aktů, proto jsem velmi diskrétní, modelkami se nechlubím a nikdy nepublikuji akty bez svolení.

jan Daniel - selfportrait

“Focení pohoda, žádný hraní si na úžasnýho fotografa, což bylo prima. Prostě příjemná atmosféra. :-)”

“Svého prvního focení jsem se strašně bála, ale kupodivu jsem nebyla ani tak nervozní, jak jsem předpokládala a dokonce jsem si to parádně užila… jestli budu mít někdy příležitost, klidně bych si to zopakovala :)”

“Nebyla to moje první zkušenost s akty, přes to jsem byla trochu nervózní, ale po chvíli nervozita opadla a focení bylo příjemné. Pan fotograf měl spoustu zajímavých nápadů.”

color, photo color, photo
color, photo black&white, photo
color, photo color, photo
black&white, photo color, photo color, photo
black&white, photo color, photo