O mně: Jan Daniel, fotograf

Focení mě většinou fascinuje a občas ho nesnáším, nesnáším, kolik stojí peněz a to jak se fotografové neustále srovnávají, ale je fascinující, jak mě nutí koukat jinak a vidět více. A mám rád fotky.

Každopádně se focení tak snadno nevzdám. Chci aby ke mně lidé chodili a chtěli se nechat fotit a aby odcházeli nadšení svými novými fotografiemi. Chci mít dost času, techniky a lidí, abych mohl realizovat své nápady.

Systematicky fotit jsem začal v roce 2009, od té doby se stále učím a zdokonaluji a stále znovu rozčiluji. Jsem střídavě unavený, střídavě nadšený. Ale koukám na věci, na které jsem předtím nekoukal a občas si někdo dá mou fotku jako profilovku na Facebook.

Nejraději bych fotil lidi, ale abych se nevyčerpal neustálým domlouváním a hledáním modelek, nepohrdnu ani krajinou nebo drobnými zvířátky. Celkem vděčné je fotit psy, protože jejich páníčkové to ocení a samotným psům to nijak nevadí.

Autoportrét

Podporuji Hnutí Brontosaurus (od roku 2010), Brněnské psí dny (od roku 2011) a brněnskou skupinu Amnesty International (od roku 2011).

A poznámka pro pořádek: Jmenuji se Jan Daniel Doležal, to mám v občance, ale Jan Daniel se mi zdá dostatečně reprezentativní - navíc pak není signatura na fotkách přes celý snímek. A většina lidí mě oslovuje Dane.