Stránky

Co až umřu?

Milí, už delší dobu si říkám, že by bylo záhodno napsat nějaké vodítko pro rodinu a přátele, co se mnou, až umřu. Možná je to morbidní, ale bylo by hloupé myslet si, že se to nemůže stát.

Tohle není nic oficiálního.. ale je to nejoficiálnější, co teď mám.

Na začátek je třeba shrnout z čeho vycházím: Já věřím, že až umřu tak budu mrtvej :-) Chvíli po smrti budu ještě sociálním otiskem, na který lidi vzpomínají a který ještě pořád ovlivňuje svou rodinu a přátele a pak už nebudu nic.

Co s mým zbytkem

Milí, prosím nekupujte mi dlouhodobý pronájem někde mezi mrtvolama... a kamenou desku? Co bych s ní asi dělal! Chtěl bych být spálen (v nějakém ekologicky šetrnějším krematoriu) a vysypán na nějakém hezkém místě, nevýznamném místě, někde v nízkých horách třeba :-)

Obřad

Na obřad se vyprdněte, ušetříte za hloupé věnce a muziku. Nechte mě navézt do krematoria: "zítra si pro něj zajdem, a ať je už v prášku, prosím!"

Pařba

Do párty vám kecat nebudu, protože asi nedojdu. Ale mohlo by být zajímavé konečně mě pořádně zdrbat, ne? Pejskaři se spolužákama a rodinou, kolegové a všelijací známí i neznámí, co se chtějí jen napít. Jen prosím nepijte desítku!

Co s mým majetkem

Tento oddíl platí jen dokud nemám děti, až je budu mít, určitě budu předělávat.

Mám foťák, kytary, počítač a než umřu, tak asi ještě nějaké ty majetky nasbírám, co tedy s nimi? Ideál by bylo, kdybyste se sešli u mě v bytě (někdo tam ale bude muset zajít předem uklidit :-) ) a zkrátka udělali bazar (nebo založte FB skupinu), rád bych, aby mé věci dostal ten, kdo je bude používat. Kytary tedy nedávat bezrukému a komp nedávat někomu kdo má lepší, ale rád prodává na Aukru. Krámy co zbydou (a že jich bude...) zkuste dát na dobročinnost.

Nikdo, nikdo není první v řadě a proto chápu, že by mohly nastat určité rozpory (známe, že demokracie je na ně náchylná), pokud budu mít ženu či dívku, prosím aby se toho ujala. Jestli ne (a i to se může stát), pak prosím sestavte komisi z přátel, kteří budou ochotní.. když se s tím nebudete chtít prudit, tak si zkrátka vezměte, co se vám hodí a ze zbytku udělejte charitativní bazar (jak bývá třeba Plná miska).

a hlavně!

Nikdo si prosím nedělejte hlavu s plněním mých hloupých přání :) Jste na mě hodní teď, když žiju a to je to, co se počítá.

Co bych chtěl domyslet

  • jak zabezpečit, aby se mi po smrti nikdo nerýpal v počítači
  • jak naopak zařídit, aby po mě některá data (fotky třeba) zůstala
  • jak zajistit, aby se mé obmyšlené osoby dozvěděly o tom, že mají nárok na část pojistky
  • jak zjednodušit uvedení mých webů a profilů do rozumného posmrtného stavu

Tento článek bude postupně upravován.

Štítky

Profily

Další odkazy